Banner-Solutions1a.jpg
Banner-Solutions4.jpg
Banner-Solutions2.jpg
Banner-Solutions3.jpg

Çözüm Önerilerimiz


SCROLL DOWN
Banner-Solutions1a.jpg

Hazır Torbalar


Hazır Torbalar


hazir torba 

Rulo halindeki malzemeler müşterinin talepleri doğrultusunda, aşağıda alternatiflerini sunduğumuz özel uygulamalarla, torba haline getirilirler.

torba ÇeŞİtlerİ


açma-kapama çeşİtlerİ


aski ÇeŞİtlerİ

Kullanıcının paketle olan deneyimini arttiracak, torba haline getirilmiş ambalajların, herhangi bir yere asılması ya da kolayca taşınabilmesi için yapılan uygulamalardır. 

Banner-Solutions4.jpg

Bariyerli Filmler (Düşük - Orta - Yüksek)


Bariyerli Filmler (Düşük - Orta - Yüksek)


Vakum ambalaj

Vakum paketleme tekniği ürünün raf ömrünü uzatmanın en ekonomik yollarından biridir. Aşırı vakum yoluyla oksijen seviyesi mümkün olan en düşük seviyeye düşürülür. Kullanılacak ambalaj filminin oksijenin yeniden içeriye girmesini önleyici özelliklere sahip olması gerekmektedir. 

Pastörİzasyon

Pastörizasyon; hiçbir kimyasal madde kullanılmadan, önceden ambalajlanmış gıdanın paketiyle birlikte aniden çok yüksek sıcaklıklara çıkartılarak mikroplardan arındırılma işlemidir. Paketin içindeki ürünün tazeliğini çok uzun sure koruyabilmesi, kimyasal kullanılmaması, ürünün raf ömrünü uzatması, dağıtım olanaklarını çeşitlendirmesi ve daha az ürünün ziyan olması gibi avantajlari nedeniyle yaygın bir kullanım alanına sahiptir.  

Retort (Sterİlİzasyon)

Sterilizasyon (Retort); önceden ambalajlanmış gıdanın paketiyle birlikte yüksek sıcaklıktaki su veya su buharına maruz bırakılarak, güvenli yollarla raf ömrünün uzatılması işlemidir. Retort ambalajlar, özel malzeme yapılarına sahip, çok katmanlı ve yüksek bariyer özellikli paketlerdir. Özel retort ambalajlar; uzun raf ömürleri, ürünün tazeliğini tat ve aromasını korumaları ve göz alıcı görünümleri sayesinde siz müşterilerimize sektörlerinde rekabet avantajı sağlar. Politaş Ambalaj, Türkiye pazarında bu teknoloji konusunda deneyime sahip sayılı firmalardan biridir. Retort torbalar çoğunlukla ton balığı, hazır yemek, soslar, askeri gıda, ketçap, mayonez vb. gıdalarda tercih edilir.

 
Banner-Solutions2.jpg

Lak Uygulaması


Lak Uygulaması


Mat Lak & Parsİyel Lak

Müşteriden gelen talep doğrultusunda, baskının üzerine özel bir katman lamine edilerek tamamen veya parsiyel olarak mat bir görünüm kazandırılır.

Antİ-fog Lak

Gıda ambalajı söz konusu olduğunda buhar (buğu, sis), gıda kalitesi için çok zararlı olabilir; paketin görünümünü görsel olarak bozabilir ve bu nedenle son tüketici tarafından iade, geri dönüş ve şikayetler artabilir. Buharın etkileri, ambalajın üretimi sırasında özel bir katman lamine edilerek önlenebilir veya geciktirilebilir.

İLGİNİZİ Mİ ÇEKTİ?

 
 
Banner-Solutions3.jpg

Rulo Malzemeler


Rulo Malzemeler


 

İLGİNİZİ Mİ ÇEKTİ?