pr1-graphic.png

Grafİk tasarim

Konusunda uzman grafik tasarım ekibimiz tarafından, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, sıfırdan yeni bir tasarım yapılır veya mevcut tasarım geliştirilip, üretim diline çevrilir. 

p1-graphic.jpg

Baski

p5a-rotogravure.jpg

RotogravÜr

Bu sistemde baskı, malzeme üzerine çelik silindirler ve solvent bazlı boya ile yapılır. Baskı klişesi hazırlanırken, tasarım, bakır bir tabakaya lazer teknolojisi sayesinde oyularak işlenir ve üzeri krom kaplanır. Baskı sırasında silindirlerin üzerindeki fazla boya bıçaklar yardımıyla sıyrılır, böylece sadece oyukların içinde kalan boya malzemenin üzerine aktarılmış olur. Rotagravür baskı sistemi yüksek baskı ve renk kalitesi sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir. Makinalarımız ters baskı özelliği de dahil olmak üzere, 8 renge kadar olan tasarımları basabilmektedir.

p5-Printing.jpg

Flekso

Flekso sistemi, boyayı malzemenin üzerine yüksek basınçla aktarma işlemidir. Flexo klişelerinde tasarım, 3 boyutlu kabartma olarak işlenir. Hazneden gelen fazla boya Aniloks silindirinde özel bıçaklar yardımıyla temizlenir ve klişeye aktarılır. Böylelikle klişe, tasarımı malzemenin üzerine kusursuz bir sekilde basmış olur. Bu baskı işlemi için solventli boya kullanılır. Flekso makinalarımız merkezi tamburlu olup, yüksek çözünürlükte (HD) 8 renge kadar olan tasarımları basabilmektedir. 


pr3-laminating.png

LAMİnasyon

Laminasyon, baskılı veya baskısız tek katlı malzemeyi (folyo, film, kağıt gibi) muhtelif başka malzemelerle birleştirme, yapıştırma, kaplama işlemidir. Aynı işlemin birden fazla tekrarlanması sonucunda; ambalajlanacak ürünün özelliğine göre, oksijen, nem, aroma ve ışık geçirgenliği, dayanıklılığı, koruyuculuğu, sızdırmazlığı ayarlanarak belli fonksiyonel özellikler ve görsel açıdan estetiklik kazandırılır. Politaş’ ta solventli ve solventsiz olmak üzere iki çeşit laminasyon hizmeti verilmektedir.


dİlİmleme

p3-slitting.jpg

Baskı ve laminasyon işlemleri tamamlanmış büyük ana bobinlerin iki veya daha fazla sayıda küçük bobinler haline getirilmesi işlemidir. Bobinlerin iç çapı, maksimum dış çapı, sarım açısı ve sarım yönü müşterinin dolum makinalarına uygun olarak ayarlanır. 

 

 


Hazir torba kesİmİ

P4-bagmaking.jpg

Kesim makinalarımız sayesinde farklı sektörlerdeki müşterilerimizin çok çeşitli ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaktayız. Firmamızda; fermuarlı, kendinden yapışkan bantlı ve kapaklı seçeneklerinin uygulanabildiği, baskılı veya baskısız hazır torba çeşitlerinde hizmet verilmektedir. Torba çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir:

  1. Ayakta duran Torba (Doypack)

  2. Dört Kenarı Ütülü Paket (Quadro)

  3. Yandan Körüklü, Sırttan Kaynaklı Torba

  4. Üç kenarı kaynak Torba (3 side seal)

  5. Yastık Torba

  6. Oturan Torba

  7. Yandan Kapaklı Doypak

  8. Kazma Çene Torba


 

İLGİNİZİ Mİ ÇEKTİ?