Company.jpg
Timeline.jpg
Company.jpg

1983’den beri güvenilir çözüm ortağınız


SCROLL DOWN

1983’den beri güvenilir çözüm ortağınız


VİZYONUMUZ

CANLI VE SAĞLIKLI BİR DÜNYA İÇİN GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Politas-Logo-constructed.png

MİSYONUMUZ

Yılların kazandırdığı bilgi ve tecrübelerimizle müşterilerimizi en doğru ürün alternatifine yönlendirirken; ürettiğimiz ambalajlarla da sektördeki saygınlıklarını arttırmak.

CEO.png

DEĞERLERİMİZ

Kalite: İyi ambalaj sattırır.

Dürüstlük: Dürüstlük öncelikli değerimizdir. Çalışanlarımız arasında ve tüm iş ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlükle hareket ederiz.

Farkındalık: Ürettiğimiz ambalajın gıda ambalajı olduğunun ve son tüketicinin sağlığını etkileyecek faktörlerden sorumlu olduğumuzun farkındayız.

Güvenilirlik: Malzeme ve üretim teknikleri konularındaki çözüm önerilerimizi, 35 yılı aşkın tecrübemize dayanarak yaparız.

 

 

ŞİRKET PROFİLİ

HAKKIMIZDA

Politaş Ambalaj A.Ş. 1983 yılından beri esnek ambalaj çözümleri üreten, bunların ihracat ve satışı ile uğraşan, bir aile şirketidir.  Kurulduğumuz günden beri hizmet ve kalite standartlarımızı sürekli geliştirerek, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamaktayız. Fabrikamız ve merkez ofisimiz İstanbul - İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunmaktadır. İstanbul Havalimanı’ na yakın konumu, çok çeşitli karayolu, raylı ulaşım olanakları ve limanlara yakınlığı sayesinde hem yurtiçi hem de yurtdışı sevkiyatlarımızda geniş lojistik olanakları sunmaktadır.

TECRÜBE VE KALİTEMİZ

35 yılı aşkın sektör deneyimimize dayanarak, her projede kendimizi müşterilerimizin çözüm ortağı olarak görür, onlarla bir işbirliği süreci yürüterek, farklı ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda özel ürünler geliştirir, yüksek kalitede hizmetler sunarız. Yerli ve yabancı pek çok firmaya hizmet veren Politaş Ambalaj’ın, üretiminin yarısından fazlası, dünyanın 20’den fazla ülkesine ihraç edilmektedir. Üretimimiz başta gıda sektörünü hedef alsa da, ambalaj ihtiyacı olan her endüstriye hitap etmektedir.

 

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Sektörel yenilikleri yakından takip eden, samimi ve dinamik çalışanlarımız sayesinde kaliteli üretim politikamızı uygulamakta ve yılların getirdiği deneyimle sunduğumuz çözüm önerilerimiz sayesinde müşterilerimiz tarafından güvenilen ve tercih edilen bir firma olmaya devam etmekteyiz.

Homepage-Company2.jpg
Timeline.jpg

Tarihçemiz


Tarihçemiz


YENİDEN YAPILANMA SÜRECİ

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve verdiğimiz hizmetlerle onlara katma değer sağlayacak kaliteli esnek ambalaj çözümleri üretirken, bunu gelişmiş bir satış deneyimi ile sunmak için yeniden yapılanma sürecini başlattık.

ISO SERTİfİKASYONU

Politaş Ambalaj mükemmellik ve kalitesini tescilleyen ISO 22000 ve ISO 9001 sertifikalarına layık görüldü.

ÜÇÜNCÜ FABRİKA

Politaş Ambalaj stretejik konumuyla Atatürk Uluslararası Havalimanı’na yakın olan İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındı.

Y-1996.png

İKİNCİ FABRİKA

Hüseyinli, İstanbul. 11.000m2 lik alan üzerinde 3000m2 kapalı alan tek çatı altında toplandı.

İNOVATİF MAKİNELER

Kuruluşundan beri en yeni teknolojileri takip eden Politaş Ambalaj için 1992 yılı da diğerlerinden farklı değildi. İki makine satın alındı:

- İlk rotagravür baskı makinesi
- İlk laminasyon ve dilimleme makineleri

YURTDIŞINA  AÇILDIK

Politaş Ambalaj’ın ilk ihracatı 1991 yılında Suudi Arabistan’daki bir müşteriye yapıldı. Sonrasında Almanya ve Santa Domingo ile devam etti. 

Y-1984.png

İLK FABRİKA

Aile şirketimiz; ilk fabrikasını İstanbul Avrupa Yakası’nın kalbi olan, şehir merkezi ve Atatürk Uluslararası Havalimanı arasında stratejik bir konuma sahip olan Merter’de açtı. 

t-1984.jpg
Y-1983.png

ŞİrketİMİZ HAYATA GEÇTİ

Politaş Ambalaj bağımsız bir şirket olarak kuruldu. Politaş ismi, birden fazla anlamına gelen ‘poli’ ve kurucu ailenin soyadı olan ‘Taş’ kelimelerinin birleşimi ile ortaya çıkmıştır.

t-1983.jpg

kökenİmİz

Politaş Ambalaj’ın temelleri, Tam Taş Makine San. ve Tic. A.Ş. adıyla ambalaj makinesi ithalatı ve üretimi ile atıldı.

t-1971.jpg